CENTROVINY

babí léto 2017

 

Nebudeme to snad ani říkat nahlas, ale léto už se nám pomalu chýlí ke konci a dostíhají nás všechny radovánky podzimu. Například odchod dětí do škol a školek, postupný příchod podzimního počasí a pro mnohé z nás nový start v práci po dovolených a prázdninách. A ať už jste si léto užili jakkoliv, v Chorvatsku, čekáním u vstupu do Vodního ráje, u babičky nebo opravou střechy, doufáme, že naplno a bylo pro vás plné radosti, veselých zážitků, milých setkání a odpočinku.

A zatímco mnozí z vás vypravovali do školy své malé školáčky (možná s trochou stesku, možná s velkou mírou radosti), my v Centru už máme od pondělí dveře dokořán a jsme rádi, že jsou naše herny a recepce zase plné šumu. Těšili jsme se na vás. A máme pro vás přichystanou podzimní nadílku kurzů, besed, přednášek, klubů a všeho dalšího, co vám letos nabízíme. Tak hurá na to!

Přednáška Negativní emoce

Smutek, strach, závist, potupení, žárlivost. Už jen slova negativní emoce v nás mohou vyvolat negativní emoce. Kdo z nás se s nimi občas nesetká? Jak s nimi pracovat a nenechat se jimi ničit? To nám poradí Mgr. Iveta Pejchalová na přednášce v úterý 12. září od 17 hodin. Přednáška nebude jen v tónu negativních emocí, dozvíme se také o emocích pozitivních a o často skloňované emoční inteligenci. Přednáška je zdarma, bez objednání, po předchozí domluvě Vám rádi pohlídáme děti, abyste si ji mohli vychutnat v klidu.

Rodiče rodičům

Rok uplynul jako voda a my se opět těšíme na setkání s Vámi na příjemném piknikovém odpoledni na farní zahradě. Takže sbalte deky, něco dobrého k zakousnutí a vyražte na akci Rodiče rodičům! Letos proběhne opět zajímavá přednáška, tentokrát O šifrách mezi mužem a ženou, přednášet budou manželé Irena a Petr Smékalovi. O děti se Vám v jejím průběhu zase postaráme - máme připravený pestrý program, během kterého se nudit nebudou.

Máme radost, že naše pozvání přijal vlídný písničkář Pavel Helan a že přijede za námi do Jihlavy, hurá! Koncert bude stát rozhodně za to, nenechte si ho ujít! Vstup pro děti zdarma, dospělí 200 Kč.

A večer se rozline červená záře tradičního ohně, rozvoní se vůně opékaných špekáčků a rozezní kytara, u které si můžeme společně zazpívat. Všechno k opékání pro vás máme zařízené. Přijďte si společně užít krásný pohodový den! Těšíme se na Vás!

Večery pro snoubence

Řekla ANO? Chystáte se spojit své životy? Pak právě pro vás chystáme kurz, který vás provede cestou k oltáři. Startuje 27. září a je určen pro snoubence, kteří se rozhodli uzavřít církevní sňatek. Během sedmi setkání budou účastníkům na společnou cestu předávat to nejlepší manželské dvojice z Vysočiny.

Sourozenecké vztahy

„Je mi jedno, kdo to začal, já to končím!“ Zaznívají u vás doma podobné věty, protože vaše děti nejsou vždycky zrovna těmi nejlepšími kamarády? Všichni rodiče chtějí, aby se jejich děti měly navzájem rády a místo zamykání do skříní nebo dělání „ohníčků“ si radši pomáhaly. A taky aby se do skříní nezamykaly a nedělaly si „ohníčky“  ani v dospělosti, ale byly pro sebe vzájemnou oporou. Co pro to vy jako rodiče můžete udělat? Jak můžete řešit neshody a konflikty vašich dětí tak, aby vám později nevyčítaly svá „traumata z dětství“? Poradíme vám!

Všechny z Vás, kdo jste již dříve absolvovali kurz Efektivní rodičovství či Devatero úspěšného rodiče, zveme na pokračovací říjnový kurz Sourozenecké vztahy. Bude probíhat ve čtvrtky od 17 do 20 hodin, provázet Vás jím bude opět Slávka Dokulilová. Cena 630 Kč, přihlásit se je možné do 28. září.

Neposeda

Máte doma neposedu, který nevydrží chvilku v klidu? Přijďte na podzimní rodičovskou skupinu, kde se můžete setkávat s dalšími rodiči, kteří jsou ze svého neposedy taky někdy neposední. Své starosti navíc můžete probrat přímo s odborníky, děti Vám mezi tím rádi pohlídáme.

Pro rodiče s dětmi k tomu otvíráme i dětskou skupinu, na které budou probíhat masáže dětí, arteterapie, muzikoterapie a hry pro neposedy. Více informací rádi poskytneme na tel. č. 733 592 220 či mailu neposeda@centrumrodin.cz.

Dobrovolníci budou opět pomáhat

"Ve čtvrtek ve tři hodiny za mnou chodí Terezka, moc se na ni těším. Je to takové moje sluníčko, co mi projasní dny, kdy jsem tady v domově seniorů.“ Nejen Terezka, ale i další naši odpočatí a úžasní dobrovolníci se s úderem září budou zase věnovat opuštěným lidem i dětem, které potřebují kamaráda. Máte taky chuť pomáhat? Víte o někom, kdo by tímhle způsobem rád aktivně a smysluplně trávil volný čas? Přijďte mezi nás!

Máte ve svém okolí někoho, kdo by uvítal pomoc dobrovolníků? Staršího člověka, který by byl rád za společnost, nebo dítě, které potřebuje povzbudit a pomoc s učením? Ozvěte se nám, naši dobrovolníci tu jsou pro všechny potřebné! Více informací Vám ráda podá koordinátorka dobrovolníků Liduška Čechová.

Programy pro rodiče s dětmi

S úderem prvního školního dne je u nás v Centru zase veselo a živo! Po letním odpočinku se na vás opět těšíme na programech pro rodiče s dětmi – na Klubíkách! V pondělí a v úterý se scházíme na klubu Dítě v bezpečí, ve středu jsou Batolátka, v liché čtvrtky Ovečky a v pátek dopoledne k nám můžete zavítat na otevřenou hernu Sdílení. Je bez programu, můžete si do ní zajít odpočinout, popovídat s dalšími rodiči a děti nechat pohrát s jinými dětmi.

facebook